День пульмонолога

17 травня 2022 13:12:08    

17 травня, у багатьох країнах світу відзначається професійне свято лікарів-пульмонологів – День пульмонолога. Цей день офіційно був заснований у 1997 році і ось вже більше 20-ти років Всесвітній день пульмонолога є приводом не лише привітати лікарів цієї чудової спеціальності, а й нагадати громадськості про необхідність профілактичних оглядів дихальної системи і підвищити обізнаність суспільства про небезпеку захворювань органів дихання.

Пульмонологи – це лікарі, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи. Вчені дослідили, що легені людини містять майже 3 тисячі кілометрів повітроносних шляхів. В легенях знаходиться близько 500 мільйонів альвеол – міхурців на кінцях найтонших розгалужень бронхів, куди під час дихання проходить повітря, які й забезпечують процес газообміну. Щоденно через легені проходить у середньому 10 тисяч літрів повітря. Доросла людина в середньому робить 23 тисячі вдихів і видихів протягом дня.

Усю важливість медичної спеціальності лікаря-пульманолога людство усвідомило сповна з пандемією Covid-19. Крім того, зараз перед українськими лікарями-пульмонологами гостро стоїть питання профілактики та лікування туберкульозу. Ми вітаємо лікарів-пульмонологів зі святом і бажаємо їм міцного здоров’я та успіхів у їхній медичній практиці!

The post День пульмонолога first appeared on Київський Медичний Університет.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS